< Global site tag (gtag.js) - Google Analytics >

E-Saklama

saklamaE-Saklama; resmi, hukuki ve ticari her türlü belgenin elektronik ortamda yasal geçerli ve güvenli şekilde uzun süreli saklanmasını ve istendiğinde bu belgelere kolay ulaşılabilir olmasını sağlayan sistemdir.

TÜRKKEP, Türk Ticaret Kanunu (TTK) kapsamındaki KEP düzenlemelerine (KEP Yönetmeliği 14. Madde) uygun katma değerli hizmetlerden biri olarak yasal geçerli ve güvenli e-Saklama hizmetleri vermektedir.

TÜRKKEP, aynı zamanda Vergi Usul Kanunu kapsamında GİB tarafından yapılan e-Fatura ve e-Defter düzenlemelerine uygun olarak da yasal geçerli ve güvenli Saklama hizmetleri vermektedir.

Hem Ticaret Kanunu hem de Vergi Usul Kanunu kapsamında yasal geçerli ve güvenli e-Saklama hizmeti verme yetkisine sahip ülkemizin ilk ve tek kurumu TÜRKKEP’tir. TÜRKKEP, e-Saklama hizmetlerini kurumsal ve bireysel müşterilerine, ilgili yasal düzenlemelere ve uluslararası standartlara uyumlu olarak yüksek teknolojiye sahip yedekli ve güvenli sistemleri ve kolay kullanılabilen servisleriyle, istenen sürelerde (10 yıl, 20 yıl, 30 yıl ve diğer) sağlamaktadır.